Школа у Љубинићу

Школство у Љубинићу, везује се за 1938. годину. До те године, деца из Љубинића ишла су у школу у Јошеву или Врело. 1938. године основан је одбор за изградњу школе у који су ушли Ранисав Мијаиловић, Драгосав Тодоровић, Светозар Бојић и Чедомир Јовичић. Плац на коме се сада налази школска зграда исплаћен је приватнику Ранисављевићу. Школске 1943-44. године, у јесен школа је примила своје прве ђаке, дакле отпочела са радом. Први учитељи су били Светољуб Јоксић, родом из Звечке са својом женом Стојанком.

У школи су радили Живодарка Радовановић, учитељица, Бора Радовановић, наставник геграфије и историје, дугогодишњи директор, Златомир Кузмановић, наставник математике, дугогодишњи директор и помоћник директора, Синиша Стефановић, из Љубинића, учитељ, Ђорђе Костић, Раде Митровић, Драгица Шаиновић, Драгица Илић, сви учитељи. Посебно место у образовању деце у Љубинићу припада Љубисаву и Живки Ракић, који су читав свој радни век провели у љубинској школи.