Секција:

Драмска секција

Веома је дуга традиција рада драмске секције у ОШ „Грабовац“. Тај облик образовно-васпитног рада веома је омиљен и код учитеља и наставника и, нарочито код ученика. Вероватно је да су неки облици рада на драмској форми били одувек присутни у оквиру прославе Дана школе или Св. Саве, али темељнији рад везан је раније за Стаменка Миликића, Мирослава и Смиљу Јовановић, као и за многе учитеље у подручним одељењима и у матичној школи. Последњих година за рад драмске секције задужен је Славко Стаменић.
У ранијем переиоду претежно су играни текстове старије домаће драмске традиције, док су касније играни и текстови савремених писаца. Представе су игране првенствено у школи, али и на позорницама сеоских домова, док је један дужи период у Обреновцу била редовно организована смотра школских представа. На њима је наша школа редовно учествовала а неретко оствбаривала изапажебе успехе. Поред поменутихх сцена, наши ученици су наступали и у Београду, представа „Сличице из живота Андрераса Сама“ играна је 1990. године у Дому пионира (данас Дечији културни центар), а представа „Ах, љубав, љубав“ наредне године на сцени Факултета драмских уметности. И данас многи учитељи праве веома добре представе које бивају извођене у школи, а најбоља остварења бивају приказана за Дан школе. Сваке године на сцену се постави и једна целовита представа са свим атрибутима заокруженог позоришног чина.

Славко Стаменић

Професор