Секција:

Еколошка секција

Секција је активна од школске 2007/2008. године и обухвата ученике старијих разреда. Задужени наставници су: Вера Гајић- наставник биологије, Сања Петровић-професор географије и Милош Јордановић- професор географије. У протеклом периоду чланови секције су посетили реку Градац, ушће Колубаре, излетишта Забран и Аду Циганлију, ушће Саве, Природњачки музеј, ЗОО-врт, Ботаничку башту и шуме у близини школе.

Активности еколошке секције у школској 2010/2011. години:
Урађен је пано поводом посете Сремским Карловцима.
Обележен је Дан озонског омотача (рађени су реферати, изведена је представа „Екосферци” и такође је уређен пано школе).
Спроведена је анкета за Локални акциони план за заштиту животне средине.
Обележен је Дан хране поводом чега су ученици VIII разреда направили изложбу хране.
Организовано је сакупљање ПЕТ амбалаже и лименки у околини школе.
Организовано је предавање поводом светског дана борбе против сиде 1.12.
Организована су предавања на тему загађености и заштите животне средине, израда хранилица за птице, сађење и одржавање цвећа, озелењавање школског дворишта, израда паноа са еколошким садржајем. Пригодним активностима секција обележава датуме значајне за заштиту животне средине (Дан планете Земље, Дан хране, Дан чистих планина, Дан вода…).
ЈП за заштиту животне средине је организовало еколошки камп у Аранђеловцу у одмаралишту Букуља од 28.12. до 4.1.2011. године. Учествовало је 26 ученика из VII и VIII разреда из наше школе као и ученици других школа општине Обреновац. Програм кампа је био едукативно-еколошки, прожет забавно-рекреативним активностима. Ученици су посетили парк бање, пећину Рисовача, Народни музеј, три цркве, врх Букуље,…

Вера Гајић, Сања Петровић, Милош Јордановић

Задужени наставници